Tmerr në autostradën e Laçit, qindra vetë bllokohen në makina

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 03.01.2023, 19:44

Në ditën e fundit të pushimit para fillimit zyrtar të ditës së parë të punës për vitin 2023, vazhdon përsëri fluksi i lartë i automjeteve që kthehen drejt Tiranës.

Pas kalimit të festave të fund vitit pranë të afërmve apo jashtë vendit, një numër i lartë qytetarësh po kthehen në drejtim të Tiranës.

Shumë prej tyre kanë dërguar pamje në redaksinë e Joq Albania në lidhje me bllokimin prej orësh të autostradës pranë Laçit si pasojë e fluksit të lartë.

Ky aks rrugor është shndërruar në një tmerr të vërtetë për qytetarët të cilët kanë orë të tëra të bllokuar në trafik.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit