Pritet si “Zoti”/ Cristiano Ronaldo mbërrin në Arabi, tërheq vëmendjen e gjithë shtetit

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 02.01.2023, 23:52

Superylli portugez Cristiano Ronaldo mbërriti në Riad para pak orësh duke u pritur nga mijëra tifozë në klubin Al Nassr të Arabisë Saudite, pasi arriti një marreveshje më më shumë se 200 milionë euro ne sezon.

37-vjeçari, pesë herë fitues i Topit të Artë, erdhi në kryeqytet të hënën vonë, sipas televizionit shtetëror Al Ekhbariya, dhe po qëndron në një hotel luksoz me shoqëruesit e tij.

Pritja e tij ka qenë madhështore, pasi disa zyrtare te larte kanë dalë për ta takuar, teksa disa fëmijë i kanë dhënë lule.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit