“Dua një familje, jo…”/ Princi Harry: Do të doja që babai dhe vëllai im të ktheheshin tek unë!

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 02.01.2023, 18:27

Duka i Sussex, Harry ka thënë gjatë një interviste në ITV që do të transmetohet të dielën se dëshiron që babai dhe vëllai i tij të "kthehen tek ai".

Ndërhyrja e fundit nga Princi Harry, që pritet të tronditë sërish Pallatin Buckingham me zbulimet e funksioneve të tij të brendshme, është një nga dy intervistat që do të transmetohen në të njëjtën ditë në të dyja anët e Atlantikut.

Në intervistën tjetër, ai akuzon pallatin se nuk ka mbrojtur familjen e tij në të njëjtën mënyrë si anëtarët e tjerë të familjes mbretërore.

Princi thotë: "do të doja të ktheja babanë tim, do të doja të ktheja vëllanë tim" në një klip paraprak nga intervista me ITV News në prezantuesin e Ten, Tom Bradby.

Ndërsa vazhdon: "nuk doja që të ishim kështu. Unë dua një familje, jo një institucion. Ata mendojnë se është më mirë të na mbajnë disi si mbyllur dhe nuk kanë treguar absolutisht gatishmëri për t'u pajtuar”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit