Itali/ Fëmija i parë i vitit 2023 në Empoli është shqiptari Sole

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 02.01.2023, 10:29

Në spitalin Empoli në Itali i linduri i fundit i vitit 2022 quhet Yan Kurtis.

Ishte ora 19:31 e 31 dhjetorit 2022 kur ai lëshoi ​​të qarën e tij të parë, mes emocioneve të prindërve të tij, me origjinë nga Kameruni, por me banim në Fucecchio.

Ndërkohè në sallën e lindjes në San Giuseppe di Empoli në orën 2.10 të datës 1 janar, lindi Sole me prindër nga Shqipëria dhe banorë të Larcianos.

I vogli Sole peshonte 3 kilogramë e 650 gram.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit