Konvikti i studentëve “Steve Naumov” është thyer gjatë festës së fundvitit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 01.01.2023, 19:38

Një video e publikuar me dritare të shpërndara, hidrantë të thyer dhe pajisje sanitare qeramike, pas festës së mbrëmshme në konviktin studentor “Steve Naumov” në Shkup.

Në të njëjtën faqe shihet kaosi i shkaktuar nga studentët që po festonin dhe për momentin bëhet fjalë për persona të panjohur.

“Mëngjesi pas natës së Vitit të Ri në Steve’s. Nuk i kam kapur aktorët në flagrancë, por dëgjoheshin tingujt e përplasjes së hidrantit, thyerja e sanitareve qeramike, e cila në fakt ishte e sapovendosur. Dhe më lejoni të theksoj, e gjithë kjo është punë e njerëzve akademikë, të cilët më vonë duhet të jenë shtytësit e shoqërisë sonë. Në mëngjesin e parë të vitit 2023, në vend që të mbërthehej bora e butë nën këmbët e mia, më krisnin xhamat e thyer”, thuhet në tekstin e videos.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit