Mickoski: Pushteti t’i kthehet popullit, në vitin 2023 do të jetë më mirë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 31.12.2022, 10:42

“Pushteti duhet t’i kthehet popullit. Eshte koha. Le të krijojmë një të ardhme në të cilën besojmë. Një e ardhme që e meritojmë. Unë besoj shumë në ju, besoni në veten tuaj. 2023 do të jetë viti në të cilin ndryshimet do të përjetojnë fuqinë e tyre të plotë. Do të ketë shumë projekte, një numër i madh projektesh më të vogla dhe një fitore e madhe. Do te behet me mire. Po vijnë kohë më të mira. Tradhtitë do të bien, morali do të kthehet, do të ketë ligjshmëri”, thotë kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në urimin e Vitit të Ri.

“Viti që po kalon lë gjurmët e veta. E mirë dhe më pak e mirë. Kujtime, pas një pune të mirë, shumë emocione, fatkeqësisht edhe humbje e sfida.

Qeveri e paaftë, mungesë parash, krizë energjitike, rritje çmimesh. Tregtuan me dinjitetin kombëtar, nuk ka drejtësi dhe paqja është e brishtë.

Ata pësojnë disfata në çdo hap që nuk është faji juaj. Humbjet që i bën qeveria në kurriz dhe në emrin tuaj.

Është shumë! Kjo duhet të marrë fund.

Duhet të qëndrojmë të gjithë bashkë, të ecim përpara, ndryshimet kanë filluar dhe nuk ka më kthim. Ne kemi të drejtën për një të ardhme më të mirë për fëmijët tanë. Ne do ta sigurojmë atë të ardhme.

Maqedonia është shtëpia jonë e përbashkët, të tregojmë patriotizëm të përbashkët. Të mos humbasim kohë, të mbarojmë punën, le të ketë më shumë para populli, më shumë përgjegjësi qeveria.

Të dashur miq, dërgoni të vjetrën dhe mirëpriteni Vitin e Ri 2023 me shoqëri dhe humor të mirë, me njerëzit që doni dhe ju interesojnë. Përdorni momentet dhe jepni dashuri, kujtoni ata që nuk janë me ju, përqafoni ata që janë me ju. Urojini të gjithëve shëndet, gëzim dhe lumturi dhe përpiquni të bëni gjithçka që keni në dorë për të bërë sa më shumë mirësi, shkruan Hristijan Mickoski.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit