SKANDALOZE! Vlonjati nga Anglia: 21 orë djali me temperaturë! Policia më tha: T’i marrim fëmijët!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 29.12.2022, 15:47

Nëse propaganda qeveritare jua ka mbushur mendjen e mjekësisë falas, realitetin e hidhur mund ta vërtetoni nëse ju bie halli të prekni dyert e spitaleve në Shqipëri.

Një rast i rëndë i ka ndodhur familjes së një qytetari vlonjat me banim në Angli. Ai ka rrëfyer për JOQ të gjitha peripecitë që i është dashur të kalonte për të kuruar fëmijët e tij të mitur me temperaturë.

Qytetari rrëfen se mjekët nuk të prekin me dorë nëse nuk u jep para. E pasi rastin e ndodhur në spitalin e Vlorës, të dokumentuar edhe me pamje filmike e denoncoi në polici për neglizhencë, ai shprehet se drejtoresha e Spitalit të Vlorës dhe Policia e kërcënuan se do e arrestonin dhe do i merrnin fëmijët.

Më pas ai shton se rastin e denoncoi në konsullatën italiane dhe atë britanike, pasi fëmijët e tij janë me nënshtetësi të huaj, i shtroi tek Nënë Tereza në Tiranë dhe pas disa telefonatave iu gjendën mjekët.

RRËFIMI I QYTETARIT:

“Jam nje qytetar vlonjat me banim ne angli kam 3 fëmi njërin 10 vieç me pasaport italiane dhe 2 me pasaport angleze mu sëmurën me viroz dhe temperatur i shtrova në spitalin pediatrik te vloës per tu kuruar por mjeket e koruptuar neqofrëse nuk ju jep lek nuk të prekin me dor...

I denoncova ne policin e rethit të vlores per neglizhens dhe korupsion te detyrës por ata me drejtoreshën e spitalit na u kthyhen sikur ne të ishim kriminela duke na kercenuar se do të na arestonin dhe do tëna i mernin femijet....

Në atë moment telefonova konsollatën italiane ne vlorë dhe ambasadën britanike ne tiran për të denoncuar keta mjek të koruptuar që na trajtojn si kafsh neqoftë se su jep ryshpet.... në atë momet pasi bëra denoncimin stafi i koruptuar badhk me policin na dërguan me ambulancë për mjekim në spitalin NenTeresa në tiran.... domethën ne shqiptarët na trajtojn si plera disa njerës të pa aftë dhe të koruptuar.

Djali 21 ore ne gjum nga mbi doza dhe nuk vinte askush te kontrollonte situaten e femijes. Djali 21 ore ne gjume ne kete gjendje me temperatur dhe nuk kishte asnje sherbim kerkoja koridorit te spitalit per nje mjek apo infermier dhe nuk me jepte njeri zgjidhje.

Tani e kam dialin ne spitalin nen teresa në tiranë mora ambasadën angleze në londër pastaj ata konktaktuan drejtorinë e spitalit nen tereza dhe pas disa minutash mu ndodhën doktorët menjëher ... ska për tu bër ndonjëher në këtë vend mjer këta njerëz që jetojn në këtë llum njerëz të korupuar.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit