Camilla bëri ‘luftë’ me Meghan para se të martohej me Harry/ U përpoq të prishte martesën

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 28.12.2022, 19:47

Pas dokumentarit të shumëpërfolur “Harry dhe Meghan” që shpërtheu si rrufe në qiell të pastër për Buckingham, prova të reja kanë dalë në dritë dhe sërish fytyra e Meghan Markle është në qendër të komenteve.

Camilla Parker Boëles, e cila ishte molla e sherrit në jetën e mbretit Charles, përpara se të prishte martesën e tij me priceshë Dianën, duket se kishte menduar t'i jepte fund martesës së djalit të burrit të saj, pasi Meghan Markle nuk ishte "duke i mbushur syrin asaj".

Sipas burimeve pranë pallatit, Camilla i ka shpallur luftë Meghan Markle dhe madje ka përdorur bashkëshortin e saj, mbretin Charles, për ta ndaluar atë që të bëhet anëtare mbretërore e familjes mbretërore.

Burimi thotë se Camilla ishte e bindur se Meghan nuk ishte e përshtatshme për të hyrë në Buckingham, një fakt që u konfirmua me kalimin e kohës. Camilla tha në mënyrë specifike se Meghan ishte e papërshtatshme për të marrë detyrat mbretërore

“Nëse Camilla do të ishte mbretëreshë në atë kohë, ajo kurrë nuk do ta kishte lejuar këtë bashkim”, tha një burim nga pallati.

Camilla thuhet se ka inkurajuar burrin e saj, mbretin aktual, të përballet me djalin e tij më të vogël Princ Harry dhe të përpiqet ta largojë atë nga martesa me ish-aktoren e Suits. Bazuar në të njëjtat informacione, Charles bëri ashtu siç e këshilloi Camilla Parker dhe gjithçka që arriti të bënte ishte të ndahej nga çifti.

"Ata patën një përballje tronditëse dhe Harry e humbi atë", tha dikush që përjetoi ngjarjet në Buckingham, ndërsa shtoi: “Harry u ngrit përballë babait të tij dhe kërkoi që familja mbretërore të pranonte marrëdhënien e tij me Markle, ndërsa dasma e ardhshme e të dyve erdhi për të hedhur më tej benzinë ​​në zjarr në marrëdhëniet e tyre me pallatin”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit