Reagon për JOQ, shoferi që përplasi Kejvina: Iku se ishte e dehur, Range-in e kishte me qira!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 28.12.2022, 10:52

Kejvina Kthella rrëfeu në BBV një rast aksidenti me Range Rover ku përplasi një familjeje që po shkonte në spital. Modelja deklaroi më pas publikisht se ishte larguar nga vendi i ngjarjes dhe ishte nisur për Vlorë.

Ajo e rrëfeu ngjarjen me nota humori në ekran, ndërkohë që për JOQ ka ardhur edhe reagimi i kryefamiljarit që ajo përplasi. Ai thotë se ajo u largua nga vendngjarja pasi ishte e dehur dhe kishte frikë t’i nënshtrohej testit të alkoolit e ndër të tjera se makinën tip Range Rover e kishte marrë me qira.

Ngjarja ka ndodhur më 26 Prill rreth orës 18.00 në hyrje të rrethrrotullimit të Selites. Ku drrjtuese e mjetit Range Rover të zi me targë AB 271BY ishte modelja Kthjella.

”Mir qe fajtore ishte ajo. Por kishte nje sjellje te jashtezakonshme arrogante dhe me e bukura ishte se u lagua nga vendi aksidentit. Nuk denjoj te priste policine. Keto vipa po prodhon televizjoni. Shiten shume shtrejt ne instagram dhe ekran por qe realisht jane njerez pa edukate dhe pa etike komunikimi”,-shkruan i aksidentuari K.V.

Për më shumë, në momentin që ndodhi aksidenti, i aksidentuari në një bashkë-bisedim me JOQ shtoi se ajo është shpallur “Alert” sepse iku nga vendi i ngjarjes. Në atë kohë JOQ Albania kreu verifikimet e nevojshme me Policinë e Shtetit por përgjigja ishte se jo vetëm që aksidenti nuk ishte regjistruar në atë zonë, por modelja nuk ishte e shpallur në kërkim.

REAGIMI I TË AKSIDENTUARIT PAS DEKLARATËS SË MODELES NË BBV

”Ndihem me te vertete i indinjuar nga deklaratat e vipes me te madhe ne vend Kejvina Kthelles. Me paturpesin me te madhe pervec se perdor gjuhe tallese ndaj qytetareve qe ka aksidentuar por e tregon te gjith ngjarjen me nje delir madheshtie sikur ka bere nje veprim qe eshte per tu vleresuar.

Une jam qytetari qe me ka aksidentuar. E nderuara Kthella pervecese arrogante ne komunikim ka bere dhe nje sjellje komplet te papergjegjshme ne vendin e aksidentit. E gjithe menyra sesi e tregon ngjarjen tregon shume per te si njeri.

Dhe dua ti them kejvines qe makinen e kishe te mare me qira, mos e shit veten per dicka qe nuk je. Dhe se fundmi i them Kthelles mos ta prargjykoje librin nga kopertina, nuk e di me cfare niveli njerzish ke te besh. PS: makinen e kam dy here me te madhe se ajo qe kishe marre ti e dashur me qira!”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
PERSONAZHI I VITIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Anri Kashiku
  Anri Kashiku është heroi, vetëm 18 vjeç, i cili humbi jetën në det, pasi u fut të shpëtonte vëllain dhe shokun e tij. Pasi arriti t’i shpëtonte këta, ai nuk mundi të dilte në breg, duke humbur jetën tragjikisht.
  Granit Xhaka
  Granit Xhaka ishte kryefjala e Botërorit në Katar, përsa i përket shqiptarëve, pasi futbollisti me origjinë shqiptare, që luan për Zvicrën, mbrojti mirë veten dhe origjinën e tij, në sfidën me Serbinë. Reagimi i tij në atë ndeshje u shpërnda, pothuajse nga të gjithë shqiptarët dhe fitorja e Zvicrës derdhi në rrugët e shumë qyteteteve të Europës mijëra shqiptarë.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari patritot, i cili dita-ditës, jo vetëm raporton, por ‘lufton’ për të vërtetën e historisë shqiptare. Gjithashtu, ai është një nga emrat, që ka bërë shumë për të prekurit nga tërmeti.
  Elvis Naçi
  Elvis Naçi, imami bamirës, i cili çdo vit bën shumë më shumë për shqiptarët, duke i ardhur në ndihmë me fondacionin e tij. Finalizimi i banesave për të prekurit nga tërmeti në Thumanë, është vetëm një nga veprat e mira, por janë me qindra raste, për të cilat ai angazhohet personalisht për t’i ndihmuar.
  Luiza Gega
  Luiza Gega, atletja shqiptare, e cila krenoi gjithë kombin, duke u bërë kampione e Europës në garat e atletikës për 3 mijë metra. Pas garës ajo mbajti gjatë gjithë kohës flamurin kuqezi, duke i treguar Europës se Shqipëria ka potencial të madh.
  Robert Neçaj
  Robert Neçaj, roja bregdetare, i cili, pasi shpëtoi motër e vëlla, pati lëndime të rënda për veten. Ai qëndroi disa ditë në spital, për t’u rikuperuar.
  Kevin Qoku
  Kevin Qoku, 11-vjeçari, i cili sakrifikon fëmijërinë e tij, duke punuar sadopak për të siguruar para për librat e shkollës dhe familjen e tij. Kevin u zgjodh nga shqiptarët Heroi i Muajit Gusht, si heroi i vetvetes dhe familjes duke dhënë shembullin e sakrificës dhe punës së ndershme për të arritur qëllimet në jetë.
  Fogerti
  Fogerti, heroi i muajit Shtator, është djali që nxorri nga makina të aksidentuarin në zonën e Selitës, në Tiranë. Ai nuk u mendua dy herë për të hequr xhamin e përparmë dhe për të nxjerrë nga automjeti burrin, që kishte marrë goditje në kokë.
  Aleks Vishaj
  Aleks Vishaj, i riu emigrant, i cili u shpall heroi i muajit Tetor nga shqiptarët. Ai mblodhi më shumë se 300 mijë euro për të shpëtuar jetën e një 20-vjeçari shkodran, i cili ishte aksidentuar, ditë më parë me makinë. Vishaj ka qëndruar 33 orë zgjuar për të arritur këtë shifër nga dhuratat në Tik-Tok.
  Rabie Koçi
  Rabie Koçi, heroina e muajit Nëntor, zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Nënë Fatimeja
  Nënë Fatimeja, heroina e muajit Dhjetor, e cila, pas humbjes së vajzës, ia dedikon jetën e saj përkujdesjes për qentë dhe macet e rrugës. Ajo ushqen dhe kujdeset per dhjetra qenë edhe mace. Pavarësisht, terrorit të policisë për t’i larguar nga banesa, ajo ende vazhdon të mbledhë ushqim për qentë dhe macet.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit