Ngjarje e rëndë në Gjilan, 27-vjeçarit i presin gishtat për një borxh prej 10 eurosh

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 13.12.2022, 13:47

Një ngjarje e paprecedentë dhe e rëndë ka ndodhur qytetin e Gjilanit në Kosovë, ku një 27-vjeçari i kanë prerë dy gishta të dorës dhe arsyeja është një borxh prej vetëm 10 eurosh. Autorët e ngjarjes janë dy persona, teksa ngjarja dyshohet se ka ndodhur më parë, por është mësuar vetëm së fundmi nga mediat e Kosovës.

Lajmi më i ri është se policia ditën e djeshme ka arritur të arrestojë një nga dy të dyshuarit si autorë të ngjarjes së rëndë, që të ngjan me skena të një filmi horror.

Shefi i policisë së Gjilanit tha se ngjarja ka ndodhur në 22 tetor, por vetëm dje është lokalizuar dhe më pas arrestuar një nga autorët, i cili ka qenë në arrati nga dita e ngjarjes.

“Mund t’ju konfirmoj se rasti ka ndodhur në tetor. Është arrestuar një i dyshuar”, ka thënë Shaban Azizi për mediat e Kosovës. Për këtë rast detaje janë dhënë edhe në raporton 24 orësh të Policisë së Kosovës.

“Gjilan 22.10.2022, 15:30. Me datën 12.12.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se në muajin tetor kishte lënduar viktimën mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, shkruhet në raport.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit