Ktheu godinën e pabanuar në magazinë për hashash, 54-vjeçari shqiptar del para gjykatës në Greqi

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 12.12.2022, 14:23

Policia greke arrestoi një shqiptar teksa merrte 20 kallëpe hashashi nga një godinë e braktisur e ushtrisë në ishullin Kos.

54-vjeçari akuzuar për trafik droge do të ulet sot në bankën e Gjykatës së Apelit për Krimet.

Rasti u zbulua nga oficerët policorë të Departamentit të Sigurisë së Kos.

Oficerët e policisë kanë vënë nën vëzhgim të matur shqiptarin, i cili pasditen e 9 gushtit 2016, ka shkuar në një godinë të braktisur të ushtrisë në qytetin e Kos, për të marrë prej andej një sasi lënde narkotike.

Efektivët e policisë arrestuan 54-vjeçarin shqiptar, teksa merrte gati për asgjësim 20 pako plastike me kanabis të papërpunuar me peshë totale 83.5 gram.

Është konfiskuar droga si dhe një celular dhe shuma prej 355 euro. I arrestuari me çështjen penale të ngritur ndaj tij për posedim të lëndëve narkotike me qëllim trafikim, është dërguar në Prokurorinë e Kundërvajtjeve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit