Shqiptari kapet me kanabis dhe kokainë në Londër, gruaja police: Nuk dija gjë, fitonte nga futbolli

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 12.12.2022, 11:14

Julian Agalliu, i cili bënte një jetë luksi bashkë me gruan e tij, është arrestuar për trafik droge dhe së fundmi ka nisur procesi i gjyqit ndaj tij. Çështja e 47-vjeçarit ka bërë jehonë në Angli dhe po ndiqet me shumë interes për shkak se ai ishte i martuar me një police, e quajtur Rasvinder Agalliu.

Ajo ka shërbyer për plot 15 vite si oficere policie në “Metropolitan Police” të Londrës. Rasvinder ka pasur një karrierë edhe në modelin, pasi më parë ishte shpallur “miss”. Ajo është përjashtuar nga policia menjëherë pas arrestimit të të shoqit.

E pyetur në gjykatë, Rasvinder ka deklaruar se nuk dinte asgjë mbi aktivitetin e Julianit, teksa paradoksi qëndron në faktin që ajo dhe i shoqi jetonin në një shtëpi mjaft luksoze dhe burri i saj kishte një Audi me vlerë mbi 70 mijë paundë. Ai ishte shumë i fiksuar me markën “Luis Vuitton”.

E shoqja deklaroi se Julian Agalliu fitonte mirë, sepse ishte drejtues i një ekipi futbolli. Të premten ai u shpall fajtor për akuzat, ndërsa nga përgjimet rezultoi se shqiptari krenohej për punën e të shoqes. Ai u thoshte kontakteve të tij se ishte i martuar me një police të MET.

47-vjeçari ra në gjurmët e policisë në momentin kur u arrit dekodimi i bisedave të kryera në “EncroChat”. Në një rast, Agalliut iu kërkua nga kontaktet e tij që e shoqja të zbulonte disa informacione. Në banesën e tyre luksoze në Londër u zbulua kokainë dhe një sasi parash.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit