Skandal në Veles, mësimdhënësja sulmohet nga nxënësi

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.12.2022, 20:34

Një ngjarje e rëndë që sipas mediave në Maqedoni ka ndodhur në tetor të vitit 2019, është bërë publike së fundmi.

Një mësimdhënëse e shkollës “Jovçe Tesliçkov”, me inicialet B.S është sulmuar nga një nxënës.

Siç shihet në videon e publikuar nga Televizioni Kanal 5, nxënësi ushtron dhunë ndaj mësimdhënëses, e cila tenton të largohet e të mbrojë vetën.

Siç raportohet, drejtor në atë kohë ishte personi me iniciale O.K., i cili sipas burimit të mediave maqedonase nuk kishte marrë masat e duhura.

Të dhënat që janë dhënë nga Kanal 5 dhe që aktualisht do të jenë anonime për publikun janë si më poshtë:

– Profesori i ngacmuar ka inicialet B. S. nga OSU “Jovçe Tesliçkov”

– Nuk dihet identiteti i studentëve që e ngacmojnë

– Ngjarja/ngacmimi ndodh në shkollën ekonomike në Veles – “Jovçe Tesliçkov”

– Drejtori i shkollës në atë kohë ishte O.K. dhe drejtori aktual i së njëjtës shkollë është një person me inicialet V.T.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit