Qeni i veshur me bluzë Krishtlindjesh gjendet i rrahur dhe i braktisur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 09.12.2022, 22:54

Një qen i veshur me një bluzë Krishtlindjesh është gjetur i rrahur dhe i braktisur në mes të një parkimi makinash. Inspektorët skocezë thanë se një kalimtar pa një burrë me një qen Jack Rusell në furgonin e tij duke u goditur me grushta, shkelma dhe bërtitur në West Lothian, Skoci.

Burri, i cili më vonë raportoi incidentin, tha se më pas pa pronarin e pashpirt duke lënë qenin pas në Parkun e Inchwood në Bathgate. Shpëtuesit e kafshëve gjetën qenin që dridhej i veshur me një bluzë Krishtlindjesh.

Pronari i qenit është një burrë me trup të shkurtër dhe flokë të errët. Brenda makinës është parë edhe një grua.

Inspektorja skoceze, Fiona Thorburn, tha se ka nisur një apel jo vetëm për të gjetur pronarin, por edhe për të rikthyer në shtëpi qenin për Krishtlindje. Qeni është një qen femër i tipit Jack Russell që është i nxirë me njolla të bardha në gjoks dhe këmbë. Qeni ka veshur një bluzë të thurur, kafe, me një model Krishtlindjesh. Qeni është me mikroçip, por ne nuk kemi qenë në gjendje të gjurmojmë ndonjë detaj nga çipi deri më tani. Automjeti që po drejtonte burri ishte një furgon tranziti i bardhë, Ford.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit