Duhen 30 mijë EURO për operacionin/ Të shpëtojmë jetën e Arbrit, 25-vjeçari ka nevojë për ndihmë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 09.12.2022, 10:43

Është vetëm 25 vjeç, por Arbri ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve, pasi vuan nga një sëmundje e rëndë. Kushëriri i tij, tregon përmes rreshtash se Arbri, prej dy vitesh vuan nga një lloj tumori, Glioma, që prek pjesën e pasme të kokës, trurin.

Në harkun kohor prej dy vitesh, Arbri bëri një kimioterapi dhe dy ndërhyrje kirurgjikale, ndërhyrje këto të cilat rezultuan të pasuksesshme pasi lindi nevoja për një operacion të tretë i cili duhet bërë URGJENT. Fatkeqsisht mundësitë financiare janë të pakta për një operacion të tretë, i cili kushton 30.000 euro. Për këtë, familja e Arbrit kërkon ndihmë, pasi vetëm me anë të kontributit të shqiptarëve, atij mund t'i shpëtohet jeta.

KLIKONI KËTU!

Postimi i kushëririt të tij:

Miq, nuk mendoja asnjëherë që do shkruaja këto rreshta apo që do kërkoja ndihmën tuaj për diçka.

Fatkeqsisht, Arbri, djali vetëm 25 vjeçar i dajës tim, vuan prej dy vitesh nga një lloj tumori, Glioma, që prek pjesën e pasme të kokës, trurin.

Në harkun kohor prej dy vjetësh, Arbri bëri një kimioterapi dhe dy ndërhyrje kirurgjikale, ndërhyrje këto të cilat rezultojnë aspak të suksesshme pasi lindi nevoja për një operacion të tretë i cili duhet bërë URGJENT. Fatkeqsisht mundësitë financiare janë të pakta për një operacion të tretë, i cili kushton 30.000 euro.

Jemi me shpresë në zot që të bëhet i mundur operimi dhe Arbri të jetë sërish i shëndetshëm, dhe gjithashtu me shpresë se do na ndihmoni të mbledhim shumën 30.000 euro. Zoti ja u shpërbleftë ju vrtëm në gëzime dhe qofshi të shëndetshëm!

Nr i llogarisë së dajës për dikë që dëshiron direkt transfertën në llogarinë bankare.

ARTUR BUZRA. ΕΘΝΙΚΉ ΤΡΆΠΕΖΑ-NBG GR2401104660000046655439837

Faleminderit nga zemra, edhe një share në profilin tuaj na ndihmon shumë!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit