“Trafikantët dhe lotaria amerikane” Google nxjerr të dhënat për shqiptarët: Beratasit më të interesuarit për “porno”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 08.12.2022, 17:42

Edhe pak javë na ndajnë nga fundi i vitit 2022 dhe të gjithë bëjnë një rezyme, përmbledhje të vitit që po lëmë pas.

Edhe motori i kërkimit "Google" ka bërë një përmbledhje të fjalëve, termave, emrave më të kërkuar gjatë vitit 2022. Sipas ekspertëve gjatë vitit 2022 aktorja Amber Heard dhe interesi për trafikantët kanë qenë ndër fjalët më të kërkuara nga shqiptarët.

Berati është qyteti ku kërkohet më shumë kategoria porno, më pas vjen Gjirokastra, Dibra, Lezha dhe Fieri ndërkohë që Tirana është e fundit. Edhe Lufta në Ukrainë është një nga temat më të kërkuara nga shqiptarët dhe këtu qytetarët nga Vlora, Tirana dhe Lezha janë më të interesuarit. Kuksianët ndërkohë janë më pak të interesuarit.

Edhe këmbimi i parave është një nga 10 gjërat më të kërkuara nga shqiptarët. Korça vijon të jetë më e interesuar për lotarinë amerikane pasi ky term është më i kërkuari nga korçarët. Panairi i Librit është një togfjalësh surprizë në listën e fjalëve të të kërkuara nga shqiptarët.

Shqiptarët këtë vit janë interesuar shumë edhe për ndryshimet klimatike pasi rezulton te ndër fjalët më të kërkuara. Sakaq, Tushemishti është ndër të kërkuarit në kategorinë real estate dhe udhëtim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit