Mister në një hotel të Shkupit: Nuk është gjetur ende djali i zhdukur tre muaj më parë!

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 08.12.2022, 12:03

Adnan Mihtar, 29-vjeçari nga Shkupi, i cili është parë për herë të fundit në një hotel në Shkup tre muaj më parë, ende nuk është gjetur. Nuk ka asnjë shenjë prej tij dhe familja është e dëshpëruar për përgjigje. Vëllai i Adnanit, Xhani, tha për Focus se ishte i zhgënjyer me gjithë sistemin. Ai pyet se si nuk mund të dihej fati i vëllait të tij kur u pa për herë të fundit në një hotel në një zonë urbane ku ka shumë kamera sigurie.

– Nëse ai u zhduk në një pyll, në një lumë, të mos shpresojmë shumë. Por vëllai im është parë për herë të fundit në një hotel në Shkup, e pyes se çfarë ka ndodhur me kamerat përreth, pse nuk kemi informacion nëse janë kontrolluar, çfarë ka në filmime, ku ka shkuar, me kë? Herën e fundit që thirra policinë ishte dy javë më parë, për të pyetur se deri ku po shkonte kërkimi. Asgjë e re. Ne, të afërmit, e kërkojmë vetë, e pyesim kudo, çdo pistë të çon në hotel. Dhe pastaj, asgjë… Ja ku u pa për herë të fundit. Jemi shumë të zhgënjyer. Po shkruaj në rrjetet sociale, kërkoj përgjigje, por familja duhet të kërkojë apo është punë e shërbimeve kompetente? – pyet vëllai i shqetësuar.

Siç tha për “Focus” një muaj më parë, vëllai i tij më 8 shtator doli nga shtëpia dhe nuk u kthye më. Ai është parë duke hipur në një makinë në Butel. E kanë parë në kamerat e fqinjëve dhe burri me makinë është thirrur në polici për intervistim. Ai ka thënë se Adnanin e ka lënë në një hotel në Shkup. Familja shkoi në hotel ku foli me pronarin, i cili u tha se Adnani qëndroi në hotel deri më 10 shtator dhe më pas u largua.

Ai as ditën kur u zhduk nuk iu përgjigj telefonatave dhe nuk ishte aktiv në rrjetet sociale. Ai nuk kishte me vete asnjë pasaportë apo para. Ai nuk ishte i martuar dhe nuk kishte fëmijë. Familja ka denoncuar zhdukjen në polici më 16 shtator.

Fotografia dhe të dhënat e tij ende nuk janë publikuar në faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Brendshme për personat e zhdukur. Kushdo që ka ndonjë informacion në lidhje me rastin, të lajmërojë policinë ose vëllain e Adnanit, Giani, në numrin e telefonit 070 922 722.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit