Ronaldo në stol kundër Zvicrës, Georgina e revoltuar: Turp që nuk e shijuam lojtarin më të mirë në botë për 90 minuta

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.12.2022, 22:54

Georgina Rodriguez ka reaguar ashpër pasi partneri i saj Cristiano Ronaldo u lejua të luante vetëm pak minuta në ndeshjen e Kupës së Botës të Portugalisë kundër Zvicrës të martën mbrëma.

Modelja, 28 vjeçare u mërzit kur partneri i saj mbeti i ulur në stol për pjesën më të madhe të ndeshjes e cila u mbyll me rezultatin 6-1 për portugezët. Në mediat sociale ajo reagoi ashpër duke thënë se është turp që nuk arritëm të shijonim lojtarin më të mirë në botë për 90 minutat.

Ajo gjithashtu theksoi se ndërsa Portugalia këndonte himnin kombëtar, mediat në lojë ishin shumë më të përqendruara në shkrepjen e fotografive të Ronaldos, i cili ishte në anën e fushës.

Urime, Portugali. Ndërsa 11 lojtarët këndonin himnin, të gjitha kamerat u drejtuan nga ti(i referohet Ronaldos). Sa turp që nuk shijuam lojtarin më të mirë në botë gjatë 90 minutave. Fansat nuk reshtin së kërkuari për ty dhe duke bërtitur emrin tënd. Shpresoj që Zoti dhe shoku yt i dashur, Fernando t’i bashkojnë duart dhe të na emocionojnë edhe një natë tjetër.

Ronaldo hyri në lojë për 17 minutat e fundit, por nuk shënoi asnjë gol. Portugalia do të luajë tjetër të shtunën kur do të përballet me Marokun në çerekfinale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit