Kualifikimi i Marokut pasuron tifozin, fiton 1.1 milionë € në loto

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 06.12.2022, 23:41

Një bastexhi i Kupës së Botës ka arritur të pamundurën pasi ka fituar gati 1.1 milionë dollarë pas fitores së Marokut.

Ai vendosi bast 90 mijë dollarë që Maroku të kalojë në çerekfinalen e Kupës së Katarit. Koeficenti u rrit në +1100 dhe bastexhiu në fund të ndeshjes mori 1.1 milion dollarë.

Maroku fitoi ndaj Spanjës pasi përfunduan 120 minuta dhe skuadrat kaluan te penalltit. Ata shënuan 3 penallti, ndryshe nga Spanja që nuk shënoi asnjë.

Shumë dyshuan se marokenët nuk do të përfshiheshin as në ndeshjet e raundit të 16-të kur të fillonte Kupa e Botës. Ndeshja me Spanjën erdhi vetëm pas një ecurie mahnitëse në fazën e grupeve që përfshin një fitore tronditëse ndaj favoritëve të Belgjikës. Kjo ishte hera e dytë në histori që Maroku arritër deri këtu. Tani shkojnë në çerekfinale për herë të parë ndonjëherë.

Në raundin tjetër marokenët do të përballen me Portugalinë pasi kjo e fundit fitoi 6-1 ndaj Zvicrës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit