Tronditëse në Belgjikë! Burri vret gruan shtatzanë dhe fëmijën e tyre 5 vjeçar

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 05.12.2022, 10:53

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Belgjikë, pasi një burrë 33-vjeçar ka vrarë gruan e tij shtatzanë, 28-vjeç dhe fëmijën pesë vjeç. Ngjarja tragjike ka ndodhur në Thurmont.

Burri është paraqitur në komisariat në orën 6:30 të mëngjesit të së shtunës dhe ka pranuar aktin e tij, raportojnë mediat e huaja. Autoritetet që kanë shkuar në vendngjarje kanë gjetur dy trupat e pajetë në njërën nga dhomat e shtëpisë.

“Nuk mund të flasim ende për shkaqet e vdekjes. Mund të themi si viktimat janë një grua shtatzënë dhe fëmija i saj pesëvjeçar”, tha zëvendësprokurorja Bernadette Bayens.

Njëkohësisht, kreu i policisë në zonë theksoi se deri në përfundimin e hetimeve nuk do të bëhen publike detaje. Autori i është nënshtruar analizave të gjakut për të përcaktuar nëse ishte nën efektin e drogës apo alkoolit.

Çifti ishin të martuar dhe jetonin në banesë prej gjashtë muajsh, ndërsa dëshmitarët aty pranë thonë se ka qenë çift i qetë.

Kujtojmë se një ngjarje e ngjashme u regjistrua edhe disa ditë më parë në Kosovë. Ishte Sokol Halili, i cili shkoi në oborrin e Pavionit të Gjinekologjisë në Prishtinë dhe i mori jetën Hamide Gashit, e fundit kjo sërish shtatzanë.

Më vonë autori i kësaj ngjarje u arratis dhe ndërsa nuk pranoi të dorëzohej, i dha fund jetës së tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit