U shpall lojtari i ndeshjes ndaj Serbisë, kush është shqiptari që i rrëmbeu Xhakës fanellën?

Shkruar nga: A Koci | Publikuar më: 04.12.2022, 20:34

Granit Xhaka ishte lojtari më i mirë në fushë në ndeshjen Serbi-Zvicër. Mesfushori shqiptar zhvilloi një tjetër performancë të jashtëzakonshme duke u treguar lider në lojën e nxehtë që prodhoi përballja e fundit e grupeve.

Vëmendja maksimale ishte përqendruar ndaj Xhakës për shkak dhe të provokimeve të shumta që lojtarët serbë bën ndaj tij. Megjithatë ai u tregua mjaft burrëror në çdo aspekt të lojës duke qendruar i fortë ndaj çdo provokimi.

E një fund të ndeshjes, shumë tifozë do të donin që fanellën e Xhakës t'a merrnin në shtëpi. Mirëpo këtë fat e pati Valmir Mjaki. Në fund të takimit Xhaka shkoi dhe i dhuroi bluzën atij duke ndarë dhe gëzimin me tifozët e tjerë.

Graniti me Valmiri janë të njohur të afërm. Në profilin e këtij të fundit janë postuar disa fotografi të tij me vllezërit Xhaka, si me Granitin, po ashtu edhe me Taulantin.

Të gjitha mediat u bën kureshtare në fund të takimit për personazhin që i rrëmbeu Xhakës fanellën, atë fanellë që çdo shqiptar do të donte t'a kishte në shtëpi pas asaj ndeshje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit