“Nikolin Gjolena” kod i trafikantëve? Doganierë dhe policë të përfshirë në kokainën e Fierit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.12.2022, 18:42

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me grupin kriminal që trafikoi 430 kg kokainë nga Kolumbia në Fier.

Falë përgjimeve janë zbuluar lidhjet e anëtarëve të grupit me efektivë të rendit dhe doganierë. Hetuesit kanë zbuluar se grupi kriminal kishte ngritur një sistem komunikimi, ku përmes sinjaleve të ndryshme dhe mesazheve përcilleshin edhe porositë.

Së fundmi është zbuluar se Nikolin Gjolena i cili konsiderohej edhe si financues i blerjes së lëndës narkotike, në muajin gusht ka komunikuar me një efektiv policie duke i dërguar në numrin e tij të punës vetëm emrin e tij. Ka dyshime se teksti me mbishkrimin "Nikolin Gjolena" ishte një kod.

Ndërkohë është zbuluar se një ditë më pas efektivi i policisë ka komunikuar edhe me Viktor Çervanakun. Ky i fundit i ka lënë porosi që të flasë me persona të tjerë e t’ia mbyllë problemet që ata kishin me agjencitë ligjzbatuese. Ai iu ka kërkuar doganierëve që ta ndihmojnë dhe të përshpejtojnë procedurat për plotësimin e dokumentacionit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit