LSDM: E majta kërcënon rrugën evropiane dhe përparimin e vendit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.12.2022, 12:14

Partia në pushtet thotë se partia politike e Majta është populiste dhe kërcënon rrugën evropiane dhe përparimin e vendit.

Më poshtë mund ta lexoni të plotë njoftimin:

“E majta me populizmin e saj të rrezikshëm, retorikën anti-NATO dhe anti-BE po bëhet një faktor më i fortë për të rrezikuar rrugën evropiane dhe përparimin e shtetit.

E majta, e lindur nga lëvizjet për drejtësi dhe barazi sociale, duke luftuar për vota, ka ndryshuar tërësisht drejtim dhe është kthyer në një të djathtë të rrezikshme, që përpiqet t’u shesë qytetarëve populizëm të lirë.

Rreziku për të ardhmen e gjeneratave të tanishme dhe të ardhshme është që Apasiev ta marrë plotësisht peng Mickoskin, i cili e ka dëshmuar veten si një politikan i dobët pa qëndrim dhe vizion dhe OBRM-PDUKM-në e shpërfytyruar ideologjikisht.

Zjarrvënësve nga e majta, me peng Mickoskin dhe OBRM-PDUKM, duan ta kthejnë shtetin në pasiguri dhe izolim, me ndarje të brendshme të qytetarëve.

LSDM dhe qytetarët nuk do të lejojnë që e ardhmja e vendit të kërcënohet nga e majta e rrejshme dhe pengu i tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit