“Gruaja nuk vritet pas koke, por në lule të ballit”, komenti i një kosovari pas vrasjes së gruas shtatzëne

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 03.12.2022, 12:56

Sa herë në Kosovë ndodh ndonjë rast i rëndë, si ai i vrasjes së gruas shtatzënë nga ish-burri i saj, i cili më pas bëri vetëvrasje, komentet në rrjet po ashtu janë vrasëse, dhe shumë shqetësuese.

I njëjtë ka qenë edhe komenti i Burim Zymit nga Gjakova, ashtu siç i shkruan në profilin e tij në Facebook, i cili e ka arsyetuar vrasjen e Hamide Magashit nga ish-burri i saj, Sokol Halili.

Zymi ka shkruar se edhe ai ashtu do të vepronte, po ti vinte puna.

“Më falni çka po flas, nuk ka pas qare pa e vra gruan e vet në derën e oborrit të spitalit se gruja duhet me qene për një burrë. Krejt kjo vrasje që është bërë, është bërë nga motrat e veta. Po trimi se ka qenë trim e ka vra, po nuk ka pas përkrahje pastaj vrau veten”, shkruan Zymi në komentin e tij, shkruan Insajderi.

“I lumtë atij që nuk ka rënë në dorën të policëve e ka kryer punën dhe ka shku ne gjenet, nuk e njoh as njërën palë, por gruaja nuk vritet pas koke, por në lule të ballit”, vazhdon shkrimi i tij.

Ai tutje thotë “ishalla s’i ndodh kurrkujt dhe atij që i ndodh kësi rasti gruan duhet me vra në lulen e ballit”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit