Serbët spiunojnë tifozët shqiptarë në Katar, s’durojnë dot plisat dhe njoftojnë rojet e stadiumit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02.12.2022, 23:34

Ndeshja Serbi-Zvicër e cila u mbyll me fitoren e helvetëve dhe eliminimin e serbëve nga Kupa e Botës në Katar përcolli shumë emocione dhe tension.

Tensioni u shfaq mes lojtarëve në fushë por edhe tifozëve në tribunat e stadiumit. Tifozët shqiptarë që kishin shkuar për të parë dhe mbështetur Zvicrën dhe lojtarët shqiptarë nuk u lejuan të mbanin brenda në stadium flamujt dhe simbolet kuqezi.

Por shqiptarët ia arritën që të merrnin brenda në stadium disa prej simboleve shqiptare. Disa tifozë janë futur në stadium me plisin kombëtar me shqiponjë.

Diçka e tillë nuk iu ka pëlqyer aspak tifozëve serbë. Në mediat dhe rrjetet sociale po qarkullon një video ku tifozët serbë spiunojnë shqiptarët te rojet e sigurisë në stadium.

Një grup tifozësh serb flasin me rojet e stadiumit dhe më pas disa prej tyre shoqërojnë tifozin shqiptar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit