“E vrava me vetëdije”/ Sokol Halili dyshohet se la një letër pas: Gruaja jem kishte menduar një plan

Shkruar nga: A Koci | Publikuar më: 02.12.2022, 18:20

Sokol Halili, burri i cili vrau gruan shtatzënë në Kosovë, pas krimit u ka dërguar familjarëve një mesazh. Ai ka shpjeguar rrethanat e ngjarjes duke thënë se vrasjen e kishte bërë me vetëdije të plotë dhe asgjë nuk ishte e rastësishme.

Në mesazhin e lënë ai pretendon se gruaja e tij kishte bërë një plan për t'i marrë fëmijën. Sipas Sokolit, Hamideja i kishte ofruar 25 mijë euro për të bërë një marrëveshje. Sokoli thotë se ai duhet të hiqte dorë nga atësia e fëmijës dhe t'a lejonte Hamiden t'a rriste beben në shtëpinë e të atit.

Kjo sipas Sokolit e ka shtyrë atë të kryejë krimin e rëndë, në kushtet e një gjendje depresioni të lartë. Mesazhin e tij e kanë publikuar mediat në Kosovë, ku zbardhet e plotë dëshmia e Sokol Halilit.

Kujtojmë se ky i fundit i dha fund jetës së tij ditën e sotme, në momentin kur hamideja dhe foshnja po përcilleshin për në banesën e fundit.

"Gruaja jem ma ka kallzu një plan, të cilin e kishte menduar dhe e kishte folur edhe me motrat e veta. Kur e kuptoj që është shtatzënë më pat thënë me ba një marrveshje, veç une dhe ti , me pat thënë. Te paguaj sa shkon një gjak, 25 mijë euro dhe këtë fëmijë që kam në bark ta rris në shtëpinë e babës tem." – thuhet në një nga fjalitë e letrës së Sokolit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit