Irfani vazhdon dashurinë me Veliajn/ Rama i çon IKMT-në, gati shpërthimi me eksploziv i “Prestige Resort”

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01.12.2022, 12:54

Kronikat e gatshme të Erion Veliajt në televizionin e Irfan Hysenbelliut duket se nuk e kanë zbutur Edi Ramën që të mos i prishë resortin pronarit të disa mediave. Ditën e sotme, forcat xheniere, po vendosin eksploziv në ambientet e Prestige Resort, për të bërë shpërthim të komanduar.

Çdo ditë, News24, shpalos propagandën e Erion Veiajt, por nga ana tjetër konflikti me Edi Ramën nuk është shuar. Fanja nuk ka arritur dot që të rregullojë raportin me Ramën, për të cilin të gjithë e dinë se i urren mediat, për më tepër, kur i nxjerrin të palarat.

Megjithatë, në rastin konkret, është tipike shprehja e kryeministrit Rama, i cili dikur thoshte për kriminelët “Hënkshin kokat e njëri-tjetrit”, por në këtë rast shërben për dyshen Edi-Irfan.

Dikur, Rama, Balla dhe Fanja, hanin e pinin në resortin pa leje të Hysenbelliut, por sot, prishja e pazareve i ka sjellë në këtë situatë. Ata që e pësojnë, e dimë të gjithë se kush janë: Populli i Thjeshtë.

Ata janë në mesin e një qeverie të korruptuar dhe televizonit, që duket që bën opozitë, por në fakt, ecën në vijat e miqësisë dhe qokave.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit