Rama i dha aeroportin e Vlorës/ Oligarku Behgjet Pacolli kërkon të blejë Manchester United

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 01.12.2022, 12:35

Kompania e oligarkut nga Kosova Behgjet Pacolli është përcaktuar si ajo që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës nga kryeministri Edi Rama. Së fundmi, sipas disa raportimeve në media, ish-presidenti i Kosovës po sheh të bëjë një lëvizje edhe në fushën e futbollit.

Po qarkullojnë zëra se Pacolli është interesuar të blejë skuadrën e Manchester United. Lajmi është raportuar nga “Football Transfers” website britanik e cila ka shkruar për lajmin e bujshëm.

Glazers kanë nxjerrë shitje MU pas 18 vitesh në pronësi. Pacolli ka ndjekur një ndeshje të Topçinjve së fundmi, atë kundër Leicester. “Në rregull, do ta shqyrtoj”,-ka qenë përgjigja e Pacollit i pyetur nga gazetarët nëse ishte i interesuar të blinte Manchestwr United.

Sipas Forbes, Pacolli ka një pasuri që arrin në 1 Miliardë $, ndërsa Glazers presin të fitojnë nga shitja e MU 5.8 Miliard Euro.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit