PAMJE TË RËNDA! Sotiraq Filo dredh zinxhirin, të moshuarin në Korçë e kafshojnë qentë brutalisht!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 01.12.2022, 12:16

Një rast tejet i rëndë me qentë endacakë në Korçë i ka ndodhur një të moshuari. Ky i fundit është sulmuar egërsisht në këmbë dhe ka marrë plagë të konsiderueshme nga qentë.

Rasti i rëndë është denoncuar nga mbesa e tij e cila ka deklaruar se nëse gruaja e tij nuk do kishte qenë pranë gjyshit të saj, ai sot nuk do ishte në jetë.

Ngjarja shqetësuese nuk është ndodhi për herë të parë që zë vend në Korçë pasi sulmet nga qentë endacakë raportohen në masë.

Bashkia e Sotiraq Filos nuk ka marrë asnjë masë për rehabilitimin e qenve endacakë me politikat përkatëse por i ka lëshuar në rrugë duke vënë në rrezik jetën e qytetarëve.

Mbesa e tij denoncon bashkinë Korçë:

“Pershendetje JOQ. Para dy ditesh n korce n lagjen 17 rruga feim zavalani ish thertorja e vjeter gjyshi imi Nuredin Hoxhallari esht sulmuar nga nj qen endacak gati sa nuk i mori jeten.

Un mbesa e tij dua ta denoncoj ket rast permes jush t pakten t jet rasti i fundit.Do tju dergoj disa foto qe ta besoni.Nese nuk do ishte ndodhur afer gjyshja sot gjyshi nuk do ishte n jet.

Bashkia e korces nuk ben asnje gje nuk esht i vetmi rast.Bashkia e korces duhet t marri masa dhe menjeher. Pardije u kafshua gjyshi im sot neser kafshohet nj femij i vogel qe i merr jeten.Shum faleminderit shpresoj qe ta hidhni se do na ndihmoni shum!”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit