“Kërkoi ta takonte, por…”/ Shoqja e dhomës zbulon çfarë i tha Hamideja-Sokolit një natë më parë

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 01.12.2022, 11:56

Në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi opinionin publik kosovar dhe jo vetëm, ka folur edhe shoqja e dhomës së të ndjerës Hamide Magashi.

Dëshmitarja ka rrëfyer për mediat kosovare bisedën që ka konsumuar një natë më parë 35-vjeçarja me ish-bashkëshortin e saj, Sokol Halili. Ajo ka treguar se një natë më parë autori sërish ka kërkuar që e ndjera të dilte ta takonte po në të njëjtin vend ku ndodhi edhe ngjarja e rëndë, por nuk ka pranuar.

“Më ka treguar që ka qenë e ndarë me burrin dhe ka patur probleme të vazhdueshme edhe gjatë shtatzënisë, ngaqë ai e ka kontaktuar vazhdimisht. Një natë para vrasjes e ka thirrur tërë kohën që të dilte jashtë në oborr, por që nuk pranoi të dilte. Më tregoi shkurt edhe se çfarë i tha ish-burrit. Më tha se i kishte thënë se i shkroi që nuk ka çfarë kërkon nga ajo dhe se fëmija është i saj”, tha dëshmitarja.

Tashmë 31-vjeçari Sokol Halili ndodhet në kërkim policor dhe rrezikon burgimin e përjetshëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit