Hajdari i Kuçovës kujtohet të shtrojë rrugën e lagjes “11 Janari” në prag zgjedhjesh, qytetarja: Nuk mbulohet dielli me shoshë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 01.12.2022, 09:43

Zgjedhjet për kryetar bashkie po afrojnë dhe kandidatët të cilët synojnë këtë pozicion, sidomos ata që janë në karrige dhe që duan edhe një mandat tjetër, kanë ndezur motorët për të zgjidhur problemet e qytetit që ekzistojnë prej vitesh, por që në prag zgjedhjesh kujtohen për to.

Një metodë të tillë ka nisur të praktikojë edhe Kreshik Hajdar, kryetar i bashkisë së Kuçovës i cili është kujtuar për banorët e lagjes ‘11 Janari’ pikërisht tani. Një banore e kësaj lagjeje na ka shkruar në redaksi ku tregon se kryetari në fjalë për shkak se zgjedhjet janë shumë afër, ka nisur t’u shtrojë rrugën e cila siç shihet në pamje të ngjan me një rrugë si në mesjetë.

Mirëpo qytetarja i bën thirrje zotit Hajdar se “nuk mbulohet Dielli me shoshë” duke punuar vetëm kur afrojnë zgjedhjet vetëm për të marrë votën.

Qytetarja:

I lutemi shume Zotit Kreshik Hajdari Kryetar i Bashkise se Kuçoves, nuk i merrni votat e lagjes 11 Janari ne kete menyre o i nderuar kryetar nuk mbulohet Dielli me Shoshe i thone nje fjale . Anonim ju lutem se na heqin nga puna.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit