Kabina elektrike në fshatin Çermë-Proshk të Divjakës rrezikon jetën e banorëve, qytetari: S’ka asnjë siguri

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27.11.2022, 11:00

Një kabinë elektrike në fshatin Çermë-Proshk të Divjakës, shfaqet në gjendje alarmante.

Banorët rrezikohen nga amortizimi i kabinës elektrike e cila siç shihet nga fotot e dërguara në redaksinë e JOQ, kabina është pa derë.

Qytetari i cili denoncon, shkruan për JOQ, se kabina s’ka asnjë sigurie dhe përbën rrezik edhe për nxënësit e shkollës 9 vjeçare të cilët kalojnë çdo ditë pranë kabinës.

Ndër të tjera banori i fshatit Çermë-Proshk shkruan se banorët e zonës herë pas here nuk kanë edhe drita.

Qytetari:

pershendetje po ju shkruaj tju tregoj gjendjen qe esht gabina elektrike ne cerm proshk bashkia divjake dhe her mbas here ngelim pa drita shikojeni dhe postojeni dhe akoma me e rrezikshme sepse esht dhe pa der dhe asje lloj sigurie ska cdo dit ketu kalojn dhe kalamajt e shkolles 9 vjecare

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit