Shkatërrimi i bandës “Esko” në Greqi/ Publikohen fotot e 14 të arrestuarve, mes tyre 8 shqiptarë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 26.11.2022, 15:50

ELAS ka publikuar emrat dhe fotot e 14 anëtarëve të bandës që kryen grabitje dhe trafikim droge në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik në Zografou.

Banda u godit më 27 shtator, kur një polic u sulmua me kaçavidë nga “koka e madhe”, shqiptari “Esko” , të cilin e plagosi me një plumb për të shpëtuar.

-Rushit Ramazani, lindur më 20.02.1995 në Shqipëri

2-Marko Sulçaj lindur më 05.10.1989 ose 06.04.1997 ose 04.06.1997 në Shqipëri

3- Sigi Rustemaj i lindur më 29.04.1994 në Shqipëri

4-Ermir Meta i lindur më 13.08.1991 në Shqipëri

5- Veli Qose i lindur më 19.11.1997 në Shqipëri

6-Vassilis Suloti i lindur më 23.05.1989 në Shqipëri

7-Pappas Iraklis, i lindur më 12.11.1992 në Cholargo, Atikë

8- Aleksandros Malkas, i lindur më 16.12.1987 në Amarousio, Atikë

9-Nestor Malkas, i lindur më 11.07.1981 në Amarousio, Atikë

10- Dimitrios Birdas, i lindur më 16.02.1983 në Cholargo, Atikë

11-Ermin Ferhati, i lindur më 19.04.1995 në Shqipëri

12-Vasilis Vasil lindur më 19.03.1992 në Shqipëri

13- “Kalanderis” i lindur më 09.08.1989 në Shqipëri

14- Jurxhino Dura i lindur më 18.08.1994 në Shqipëri

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit