“Lypi fonde për shqiptarët”, Bozo i thur laved Ramës: Nuk duhet t’ia harrojmë punën

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 26.11.2022, 13:30

Luljeta Bozo ishte imazhi kryesor i tërmetit që goditi Shqipërinë në viton 2019. Në zgjedhjet e 25 Prill 2021, Rama e renditi inxhinieren e moshuar në vendin e parë të deputetëve për qarkun e Tiranës.

Ndonëse pa përvojë politike dhe pa ndonjë ndikim të madh në politikë-bërje, Bozo të paktën nuk harron të falenderoj për gjithçka dhe çdo gjë shefin e saj të qeverisë.

Së fundmi ajo është shprehur se Edi Rama lypi para për shqiptarët dhe se ai ka bërë një punë të jashtëzakonshme me tërmetin dhe pandeminë.

"Njerëzit duhet të jenë të qartë, që nga puna e jashtëzakonshme e Ramës që shkoi në dyert e botës, lypi dhe siguroi fonde. Shumë fonde siguroi. Fondet që premtuan nuk erdhën të gjitha se ndodhi COVID.

Njerëzit duhet të kuptojnë në gjë, që rindërtimi është bërë me një shpejtësi jashtëzakonisht të madhe në kushtet e vendit tonë. Brenda 3 vitesh, mbi 80 e të prekurve janë futur në shtëpitë e reja dhe pas asnjë pagesë. Janë ndërtuar lagje të reja në Kombinat, Durrës, Thumanë, Laç” – tha Luljeta Bozo.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit