VIDEO/ Roveshatë dhe dopietë, familjarët e Richarlison “çmenden” pas golit të tij ndaj serbëve

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 25.11.2022, 12:59

Richarlison ka një familje të madhe, që do të thotë se ka shumë tifozë të çmendur pas tij. Mbrëmjen e djeshme ylli i Tottenham në Premier League ishte protagonist me dy golat e tij, njëri me një kthesë akrobatike spektakolare, duke i dhënë Brazilit fitoren 2-0 ndaj serbëve.

Pas ndeshjes kanë qarkulluar shumë shpejt pamje të pjesëtarëve të familjes dhe të afërmve të tij, të cilët festojnë si të çmendur pas një prej golave të shënuar nga sulmuesi brazilian, për të cilin trajneri Tite u kritikua që e aktivizoi nga minuta e parë.

Shkaku ishte forma e dobët e tij me fanellën e Tottenham, ku u transferua në verë. Gjithsesi, tashmë Richarlison ka lënë pas atë periudhë të keqe dhe mbrëmë arriti të udhëheqë skuadrën drejt një hapi shumë të rëndësishëm për kalimin e grupit në “Qatar 2022”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit