Laboratori i drogës, flet kryeplaku: Pashë 200 thasë dhe fishekë, i zoti shtëpisë është drejtor në Bashkinë e Tiranës

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 24.11.2022, 19:52

Policia ka zbuluar këtë mbrëmje një laborator droge ku deri më tani janë shoqëruar mbi 15 persona. Dëshmi dhe të tjera detaje janë zbuluar nga kryeplaku i fshatit Frakull, Fiqiret Muçaj.

Ai ka thënë në një intervistë për gazetarët se shtëpia është e Viktor Çervanakut, ish-kryeplakut të Komunës. Sipas tij, Çervanaku është drejtor në Bashkinë e Tiranës dhe nuk e njeh si person të përfshirë në aktivitet kriminal.

Mirëpo sipas policisë banesa e tij ka shërbyer si bazë e përpunimit dhe trafikimit të drogës. Ende nuk ka detaje nëse Viktor Çervanaku është shpallur në kërkim apo është marrë në pyetje mbi ngjarjen e ndodhur.

“Thasët kishin pleh organik, me sa pashë. Ishin mbi 200 thasë, në oborrin e shtëpisë. Brenda në shtëpi kishte dhe fishekë, armë nuk pashë. Shtëpia është e Viktor Çervanakut. Ai është drejtor në bashkinë e Tiranës. Nuk është magazinë ëshë shtëpia e Viktorit” – tha Fiqiret Muça.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit