Denoncim tronditës në JOQ/ “Nusja dhe djali dhunojnë të moshuarën në Fier, ajo ulëret nga dhimbjet”

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24.11.2022, 18:18

Një denoncim tronditës ka mbërritur së fundmi në redaksinë e JOQ ALBANIA. Mbesa e një të moshuare ka gjetur në gjendje të rëndë të moshuarën, pas dhunës së ushtruar, sipas saj, nga nusja dhe djali.

Siç shihet nga pamjet e mëposhtme, e moshuara ulëret nga dhimbjet, teksa mbesa e filmon për të pasur sa më shumë prova.

Pas kësaj, e moshuara është shtruar në spital dhe shihet që gjendja e saj është tepër e rëndë. Ajo ka shenja pothuajse në të gjithë trupin.

Sipas denoncimit dhuna ka ardhur për shkak të një konflikti për pronën.

Më poshtë kenë denoncimin e mbesës të së moshuarës së dhunuar:

Pershendetje te lutem dua te bej nje denoncim un jam mbesa e zonjes se dhunuar nga djali i saj edhe nga nusja jeton ne fier i kemi ber denoncime te gjitha nena ndodhet ne spital edhe esh keq edhe mjeket thon qe ska as gje. Te lutem nusja esht M. MOCI TANKU EDHE DJALI ESHT V. JANI TANKU. Edhe kjo esh nusja e dyt qe ngre pretendime edhe ushtron dhun edhe kan vite qe e bejn kete gje e kan ber me gjyshin e ndjer e kan ber edhe ne 40 e gjyshit e kan ber edhe me pas dhunen ndaj saj. Ndihem sikur mar frym kot qe nuk arri ta mbroi dot po esh sh turp qe te preket nena qe te ka mbajt 9muaj ne bark edhe nje jet qe lufton per femijet e saj

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit