Gruaja ndahet nga burri, ai shpenzoi paratë që ajo kishte kursyer për të bërë operacion gjoksin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.11.2022, 22:24

Një nënë e tetë fëmijëve i ka dhënë fund martesës së saj drejtpërdrejt në radio, pasi i shoqi e vuri në lojë duke i thënë se kishte shpenzuar paratë që ajo po kursente për të bërë operacion gjoksin, për rregulluar makinën.

Gjatë një emisioni radiofonik në Australi, Renee tha se do të ndahet nga burri i saj Dylan pasi ai i kishte marrë paratë që ajo kishte kursyer.

Do të divorcohem dhe do t'i marr makinën.

Edhe më parë burri kishte marrë paratë që gruaja kishte kursyer për të rregulluar makinën, por tani gruaja nuk duronte dot më. Këtë herë ajo i kërkoi divorcin duke i thënë:

Ti je personi më egoist që kam takuar ndonjëherë. E di sa shumë kam punuar për t'i kursyer këto para për diçka për veten time, dhe ti i merr ato? Shpresoj se ia vlen sepse mund të flesh në makinën tënde. Unë do të hedh një jastëk dhe një batanije dhe ti mund të flesh në makinë. Mbarova, mos më fol, mos më telefono, nuk dua të të shoh.

Në atë moment drejtuesi i emisionit i tha gruas se burri i saj e kishte mashtruar dhe biseda e tyre po dëgjohej nga mijëra dëgjues.

Ti vërtet tregove veten tënde të vërtetë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit