Erion Veliaj do harxhojë 3 MILIARD LEKË nga taksat e popullit për propagandë duke mbjellë pemë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 23.11.2022, 14:07

Më 15 Nëntor Erion Veliaj ka hapur një tender me vlerë 3 Miliard Lekë pa TVSH për blerje pemësh dekorative. Procedura do të kryhet nga Drejtoria e Përgjithshme e Pastrim Gjelbërimit dhe fituesi do të shpallet më 15 Dhjetor 2022.

Ky tender i Bashkisë Tiranë me procedurë të hapur mbi kufirin e lartë monetar ka si objekt “Blerjen e pemëve dekorative për pyllin orbital dhe zona të ndryshme të Tiranës”.

Tenderi i cili do të furnizohet nga paratë e taksapaguesve të Tiranës do t’i shërbejë propagandës së kryebashkiakut në ekrane, i cili i veshur me çizme e lopatë në dorë të jep imazhin e “gjelbëruesit” të kryeqytetit të zaptuar nga kullat.

E thënë thjesht, shuma galopante që Erion Beliaj, mbjellësi i kullave, do të përdorë për të blerë pemë për “pyllin orbital të kullave” do të shkojë një pjeë tek oligarku që do i japë tenderin, e pjesa tjetër tek televizionet qeveritare që do transmetojnë kronikat e tij të gatshme i shoqëruar nga zarat artistë të bashkisë, e ky i fundit në rolin e ambientalistit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit