E moshuara gjendet e pajetë në frigorifer, djali: Nëna ka vdekur për shkaqe natyrale

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 23.11.2022, 09:42

Trupi i pajetë i një të moshuare 82-vjeçare e quajtur Maria Prudenza, u gjet brenda një frigoriferi në Veglie Messapica të Brindisit në Itali. Viktimën e gjetën karabinierët.

Ndërkohë, në gjendje të lirë po procedohet djali i pensionistes, Angelo Bellanova, 55 vjeç. Ai krijoi dyshime për karabinierët pas marrjes në pyetje.

Djali tha se e ëma e tij ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale. Trupi i 82-vjeçares u gjet në një pozicion të kërrusur brenda frigoriferit. Nuk dihet ende se kur dhe si ka vdekur e moshuara.

Alarmin e ngritën dy nipërit e viktimës, të cilët nuk po mund të kontaktonin me të dhe më pas njoftuan karabinierët. Në vendngjarje mbërritën edhe zjarrfikësit për operacionet e gjetjes së trupit, prokurori që po koordinon hetimet Mauron Gallone dhe mjekët ligjorë.

Trupi i pajetë i pensionistes u transferua në morgun e varrezave të Francavilla Fontana ku do të kryhet autopsia në ditët në vijim dhe do të mësohet shkaku i vërtetë i vdekjes së saj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit