Djemtë surprizojnë njëri-tjetrin, bëjnë propozime për martesë në të njëjtën kohë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.11.2022, 00:18

Një çift kanë surprizuar njëri-tjetrin duke bërë propozime martese në të njëjtën kohë gjatë një udhëtimi përvjetori në Kretë.

Bradley Fox-Jones, 25 vjeç, nga Portsmouth, Hampshire, kishte planifikuar t'i propozonte Joshua Barker në përvjetorin e tyre katërvjeçar por edhe Joshua, 23-vjeç kishte zgjedhur këtë moment.

Çifti kishte planifikuar një udhëtim në ishullin grek pasi nuk kishin qenë kurrë së bashku jashtë vendit dhe Bradley kishte planifikuar të shfrytëzonte momentin për t'i propozuar. Por për habinë e Bradley-t, Joshua, një student gazetarie kishte menduar të njëjtën gjë.

Çifti mbërriti në ishull më 21 korrik dhe Bradley kishte planifikuar të propozonte në plazh dhe sugjeroi të shkonte dhe të bënin foto me perëndimin e diellit. Por kur shkuan atje Joshua surprizoi Bradley pasi ishte ai që u ul i pari në gjunj dhe bëri propozimin.

Kur Joshua deklaroi dashurinë e tij, Bradley bëri të njëjtën gjë. Pas propozimeve për martesë ata thanë se pushimet e tyre u bënë më të bukura pasi ishin të fejuar tanimë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit