Çmenduri në Tiranë/ “U zunë për trafikun, burri me thinja godet me shkelm vajzën shtatzënë”

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 22.11.2022, 19:40

Një çmenduri e vërtetë raportohet të ketë ndodhur pak momente më parë në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë.

Sipas një kalimtari që ka parë ngjarjen, disa persona në dy automjete të ndryshme po ziheshin në trafik.

Në gjaknxehtësi e sipër, debati degjeneroi në sharje e më pas në dhunë. Raportohet nga dëshmitarët se një burrë me thinja rreth të 60-tave goditi me shkelm një vajzë shtatzënë që ndodhej në makinën tjetër.

Më pas mësohet se disa persona të tjerë kanë neutralizuar personin që goditi vajzën shtatzënë deri sa u arrestua nga një polic trafiku.

Ky nuk është rasti i parë që paaftësia totale në menaxhimin e trafikut nga autoritetet sjellin pasoja në sjelljet e qytetarëve.

Në vijim mesazhi i mbërritur pranë redaksisë sonë dhe video e arrestimit të agresorit:

Pershendetje Joq! Sherr masiv te 21 Dhjetori, nje burre ja fut nje gruaje shtatezene me shkelm. Arrestohet nga polici rrugor. U mblodh gjithë Tirana. Ky me bluze te grisur qe shoqerohet eshte ai qe i gjujti gruas me shkelm dhe pastaj ju futen te gjithe me rradhe. Sa kalova une kto po ziheshin me ulerima dhe kur i iku ky burri nga dora i ra vajzes shtatzan me shkelm ne bark dhe pastaj ju futen tgjith ta rrifnin i thonin si e prek femrën. Erdhi polici rrugor e arrestoi. Ishin nja 5-6 vete ne dy makina dmth qe po ziheshin dhe kishin bllokuar gjithe rrugën. Ishin duke ber sherr ne trafik dhe si shqiptar duke u shar e kshu dhe ka kalu ne sherr fizik por arsyjen nuk e di po te gjithen e pashe live. Personat qe ziheshin ishin nga makina te ndryshme dmth (burri dhe gruaja) dhe ne makinen tjeter (gruaja shtatzane me nje djale qe mund te kete qene vllai ose burri). I arrestuari ishte me floke gri mendoj te te 60-at, vajza shtatzane te te 30-at, dukej e re fare. Flm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit