Administratori i Albgaz Arbër Avrami shoqëruesi i Belinda Ballukut për shopping tek Ralph Lauren në Athinë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 22.11.2022, 11:16

Duket se ministrja Belinda Balluku nuk ka qenë e vetme dje gjatë shopping-ut në dyqanin luksoz të Ralph Lauren në Athinë.

Në fotot e publikuara ekskluzivisht nga JOQ Albania brenda dyqanit të rrobave firmato, me çmime të përballueshme vetëm për “bosët”, zbulohet se ministrja ishte në shoqërinë e Arbër Avramit. Ky i fundit është administratori i shoqërisë Albgaz sha me 100% të aksioneve të zotëruara nga shteti shqiptar.

Kompania Albgaz sha i ka dhuruar tendera me vlerë miliarda lekë 20 kompanive shqiptare në 31 tendera të shpallur. Vlera e parave nga Buxheti i Shtetit që ka dhënë është mbi 3 MILIARD LEKË me TVSH.

Disa nga tenderat e dhëna nga kjo kjo kompani mund t’i shqyrtoni në tabelën e mësipërme.

Përpos se shoqëruesi në shopping i ministres, a është Avrami ndarësi i parave publike me Belinda Ballukun e shpenzuesi i tyre në dyqanet firmato të Athinës?!

Arbër Avrami dhe Belinda Balluku në nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëpunimit reciprok mes Albgaz sh.a dhe kompanisë spanjolle ENAGAS.

Avrami me pallto bezhë duke parë në telefon teksa Balluku paguan për veshjet që ka blerë.

Avrami pas ministres, të dy me sytë nga telefoni.

Administrator i AlbGaz është Arbër Avrami. Shoqëria është 100% në pronësi të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë të drejtuar nga Belinda Balluku.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit