Një arush pellushi “mashkull” për beqaret dhe të vetmuarat, nuk gërhet kur flini

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.11.2022, 21:44

Për të gjithë ato që janë beqare, të vetmuara dhe nuk i kanë partnerët pranë, një arush në madhësinë e një mashkulli ë është gjithçka që ju nevojitet.

FOTO TREGON: Bashkëthemeluesja, Produkti dhe Menaxherja Kreative Tonia Berdankova me Loving Bear Puffy --- Shihni historinë e SWNS SWNAbear --- Mbërthyer për një dhuratë për Krishtlindje? Po për një arush mbështetës emocional të përmasave njerëzore? Loving Bear Puffy prej 135 £ është një figurë prej pelushi në formën dhe madhësinë e një trupi mashkullor, por me kokën e një ariu gjysmë të fjetur. Është ideja e një kompanie bullgare e themeluar nga modelja dhe stilistja kreative Ina Marholeva dhe menaxherja e produkteve dhe kreative Tonia Berdankova. Firma e përshkruan atë si "një produkt shumë personal i shpikur nga një grua e zakonshme që ka frikë të mbetet vetëm". Ariu 5ft 7 inç "zëvendëson nevojën për praninë fizike" dhe mund të pozicionohet lehtësisht falë një peshe prej vetëm 3.2 kg.

Arushi prej pellushi(Loving Bear Puffy) me madhësi të njeriut ofron mbështetje emocionale dhe përkëdhelje për të gjithë ata që kanë nevojë. Ky arush gjigant që kushton 160 dollarë është ide e kompanisë bullgare Puffy Bear. Në përshkrimin e arushit thuhet:

Një produkt shumë personal i shpikur nga një grua e zakonshme që ka frikë të mbetet vetëm. Arushi është 170 cm i gjatë dhe 'zëvendëson nevojën për prani fizike'. Mund të mbështeteni në të pasi arushi peshon vetëm 3.2 kilogramë.

Bashkëthemeluesja e kompanisë, modelja dhe dizajnerja kreative Ina Marholeva

Puffy Bear shpjegoi pse ata vendosën të krijonin arushin në madhësinë e njeriut.

Ne femrat shpesh jemi vetëm për arsye të ndryshme. Ndonjëherë është një zgjedhje personale ose fat i keq por ne të gjithë kemi nevojë për praninë e dikujt apo për një përqafim, veçanërisht natën para se të biem në gjumë ose në divanin para televizorit. Kjo është arsyeja pse arushi Puffy është bërë me një formë dhe madhësi njerëzore për të zëvendësuar sa më shumë mungesën e pranisë fizike kur duhet të përqafohemi ose të mbështetemi te dikush. Puffy ofron mbështetje emocionale, rehati dhe paqe si dhe përqafime pafund. Ai gjithashtu mund të përshtatet me formën individuale të trupit të çdo personi. Ai nuk gërhet, nuk ankohet apo zemërohet, si njerëzit.

Bashkëthemeluesja e kompanisë, modelja dhe dizajnerja kreative Ina Marholeva

Kompania thotë se arushi vjen i zhveshur dhe ju e zgjidhni vetë se si doni ta vishni.

themeluesja, Produkti dhe Menaxherja Kreative Tonia Berdankova me Loving Bear Puffy

FOTO TREGON: --- Shih historinë e SWNS SWNAbear --- Mbërthyer për një dhuratë për Krishtlindje? Po për një arush mbështetës emocional të përmasave njerëzore? Loving Bear Puffy prej 135 £ është një figurë prej pelushi në formën dhe madhësinë e një trupi mashkullor, por me kokën e një ariu gjysmë të fjetur. Është ideja e një kompanie bullgare e themeluar nga modelja dhe stilistja kreative Ina Marholeva dhe menaxherja e produkteve dhe kreative Tonia Berdankova. Firma e përshkruan atë si "një produkt shumë personal i shpikur nga një grua e zakonshme që ka frikë të mbetet vetëm". Ariu 5ft 7 inç "zëvendëson nevojën për praninë fizike" dhe mund të pozicionohet lehtësisht falë një peshe prej vetëm 3.2 kg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit