Dhunimi i 22-vjeçares nga Kenia në Tiranë/ E ëma: Dikush e ka lënduar atë, asgjë nuk është marrë nga shtëpia e saj

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 08.11.2022, 16:51

22-vjeçarja keniane, e cila është gjetur në gjendje shumë të rëndë pranë banesës së saj dhe ku ndodhet në koma prej më shumë se dy muaj pasi dyshohet se eshte dhunuar. Këtë e ka bërë të ditur e ëma e saj e cila tha se e kanë marrë nga kompania dhe i kanë thënë se vajza e saj ishte në koma. Ajo shprehet se e gjithë ngjarja është e pazbardhur dhe hedh poshtë pretendimin e policisë se ajo mund të kryej vetëvrasje.

Pjese nga biseda:

Po në lidhje me telefonin e saj? Kush e ka apo nuk e gjetët??

Diten e incidentit telefonat ishin mbi krevat.Kur erdha këtu më thanë se telefonat i mori policia dhe deri tani policia nuk mi tregon telefonat dhe me thonë që po investigohen telefonat e saj.

Po avokatët i keni marre?

Po kam marrë, duke qenë se policia nuk po më ndihmon kam kërkuar për një avokat që të merret me rastin tim, prej dy javesh e kam nje.

A keni qene ne shpine e vajzes ??

Po Kur shkova në komisariat herën e parë ata me morën që të shihja shtëpinë ku jetonte dhe javen e kaluar kur shkova te mblidhja gjerat e saj .

Nuk vutë re ndonje gje te cuditshme atje??

Nuk pashë ndonjë gjë të cuditshme, e vetmja gjë e cuditshme pashë qe krevati I vajzes , pra vajza jetonte në kat te dyte por nuk ishte i larte, sepse policia më tha që ndoshta ka tentuar të kryej vetvrasje ose mund te kete rënë aksidentalisht nga dritarja. Jo nuk e besoj kete . Jo Jo. Sepse gjithcka me tregoi ate nate ishte se ishte e qetë dhe po ushqehej ne krevat, dhe ushqimin ishte i shpërndarë, dikush qe do te vetëvritet nuk bën rremujë. Kjo është e sigurt , une besoj se dikush e ka lenduar ate. Sepse asgjë nuk është marre nga shpia e saj, as celularet, dera nuk ishte e thyer asgje e tille.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit