Burri i jep duart të dashurës: Zbulova që kishte 5 burra dhe 1 të dashur

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 08.11.2022, 09:15

Një burrë zbuloi se e dashura e tij ishte e martuar me pesë burra dhe kishte një të dashur tjetër.

43-vjeçari Wayne Harper kuptoi se i kishte humbur 18 muajt që çifti kaloi së bashku kur e mori vesh.

Ai mori kohë për lidhjen e tyre pasi zbuloi se Horne kishte pasur një lidhje, por më pas doli se ajo ishte e martuar me pesë burra. Janë shtatë burra gjithsej, në rast se ju humbi numërimi, raporton LadBible.

Harper dhe Horne u takuan ishin në spital së bashku.

Ai kishte përfunduar aty një aksidenti me biçikletë dhe ajo po shërohej pas një operacioni të thjeshtë.

Pasi ata ishin bashkë për më shumë se një vit, ai e akuzoi atë se e tradhtoi, duke i dhënë fund lidhjes së tyre.

Ai tha për The Sun: “U ndava me të, sepse kuptova se ajo po më tradhtonte. Isha me të për 18 muaj dhe nuk ishte një fund i lumtur. Nuk më ka mbetur asgjë prej saj në jetën time, as foto, asgjë. Unë isha partneri i saj dhe jo bashkëshort dhe në atë kohë ajo kishte pesë burra."

Ajo bashkëjetonte me Harper dhe familjen e tij pasi i tha se nuk kishte ku të shkonte tjetër.

Babai i Harper, Dennis shpjegoi: "Emilyn, kush mund ta harrojë atë? Ajo jetoi këtu për rreth gjashtë muaj. Dukej mjaft inteligjente, por ishte e çuditshme ndonjëherë dhe binte në depresion. Nuk e kam idenë pse vazhdonte të martohej dhe ku është tani”.

Pranoi se ajo mund të meritonte një shans të dytë, duke pretenduar se do ta mbështeste nëse ajo akuzohej për bigami, e më pas ndryshoi mendje.

E gjithë historia martesore e Horne është kataloguar në një shfaqje të Channel 5 të quajtur The Bigamist Bride: My Five Husbands.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit