Polemikat me Jose Mourinhon, Igli Tare i përgjigjet portugezit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 05.11.2022, 10:35

Lazio ishte projektuar për të kaluar grupin e Europa League, por befasisht përfundoi në Ligën e Konferencës. Pas kësaj, trajneri i Romës, Jose Mourinho hapi polemika në lidhje me vlerësimin e ulët që drejtori i Lazios, Igli Tare ka shprehur në deklaratat e tij të mëparshme për këtë kompeticion.

Ai tha se Lazio është pretendente për ta fituar Ligën e Konferencës, por Tare është “e keqja” në këtë rast, sepse nuk e vlerëson sa duhet këtë kompeticion, që luan edicionin e tij të dytë. Të parin e fitoi Roma dhe kjo përkthen edhe deklaratat e mëparshme të drejtorit lacial dhe ish-lojtarit të Kombëtares sonë, Igli Tare.

Ky i fundit ka dashur që polemikat të mos zgjasin shumë dhe ka ndërhyrë duke bërë një reagim në lidhje me deklaratat e mëparshme, njëkohësisht për t’iu përgjigjur edhe Mourinhos. Ish-sulmuesi shprehet se Lazio do të tentojë ta fitojë këtë trofe.

“Për rritjen e vazhdueshme të klubit të Lazios, do të ishte e rëndësishme që ne të luanim në kompeticionet më të mira evropiane, por tani që jemi në Ligën e Konferencës, dua që skuadra të tregojë maksimumin dhe ta nderojë këtë kompeticion deri në fund.

Duhet të bëjmë më të mirën për ta fituar. Një trofe është gjithnjë i rëndësishëm dhe mbetet në vitrinë në përjetësi”, shprehet Tare.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit