19-vjeçarja u jep leksion studentëve në Oxford: U bëra milionere duke shitur foto nudo

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 05.11.2022, 09:09

E njohur me emrin e artit Bhad Bhabie, reperja nga Florida Danielle Peskowitz Bregoli, mbajti fjalimin e saj të shumëpritur në Oksford.

Ajo bëri një prezantim në universitetin prestigjioz në fillim të kësaj jave më 2 nëntor, dhe njerëzit qëndruan në radhë për orë të tëra për të hyrë brenda dhe për të dëgjuar fjalimin e saj të “mençur”.

E pritur me duartrokitje, ylli i Only Fans foli për ngritjen e saj të shpejtë në famë, karrierë, në një përvojë që i ktheu jetën përmbys.

Për ata që nuk e njohin reperen nga Florida, ajo u bë e famshme për herë të parë në vitin 2013 në një episod të Dr.Phil ku në atë kohë 13 vjeç, vajza u shfaq me të ëmën në një emision live pasi kishin grindje të vazhdueshme për sjelljen e saj të papranueshme dhe fjalorin e ndyrë.

Siç mund ta imagjinoni, Danielle shpejt u bë e njohur si vajza e 'cash me out outside'. Por që nga shfaqja televizive, Danielle i hyri botës së muzikës me emrin Bhad Bhabie dhe ka nisur një karrierë muzikore me ndihmën e Kodak Black dhe Lil Yachty.

Ajo është bërë gjithashtu një nga krijueset më të suksesshme në OnlyFans dhe së fundmi është vendosur në mesin e krijuesve më të mirë të platformës, teksa Forbes vlerëson se ajo ka fituar 49 milionë dollarë në vitin 2021 nga përmbajtja e shitur në platformë.

Ylli vazhdoi ta konfirmonte këtë me pamjet e ekranit nga OnlyFans i saj, duke treguar një të ardhur bruto prej 53 milionë dollarësh.

Është e kuptueshme se një biznesmene e aftë si Bhad Bhabie u ftua të fliste në Unionin e Oksfordit. Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që reperja “zhyt këmbët në pishinën e arsimit të lartë”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit