38-vjeçarja i lë burrin me qira grave të tjera: T’u japë një dorë se kanë nevojë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 02.11.2022, 07:26

Një grua vendosi t'i japë me qira burrin e saj grave të tjera për të bërë punë të çuditshme për 40 £ në orë. Ai fiton 250 £ në ditë dhe ideja e biznesit po lulëzon.

Laura Young, 38 vjeç, nga Milton Keynes, e mori idenë nga një podcast që përshkruante se si një burrë po siguronte jetesën duke ndihmuar njerëzit të bënin punë të vogla.

Nëna e tre fëmijëve e reklamoi të shoqin në Facebook dhe aplikacionin Nextdoor, duke shquar aftësitë e përgjithshme të bashkëshortit James në pikturë, dekorim, shtrim tjegullash e shumë të tjera.

42-vjeçari pati klientin e tij të parë brenda një dite dhe nisi të punonte gjashtë ditë në javë nga ora 9 e mëngjesit deri në 8 të pasdites, raporton Daily Mail.

Ai është detyruar të refuzojë disa vende pune dhe ideja e quajtur 'Rent My Handy Husband' ka një listë e është i rezervuar deri në mes të nëntorit.

Punët përfshijnë ndihmën për vendosjen e një televizori ose perdesh, apo për ngritjen e një muri dhe ai është i disponueshëm për t'u punësuar për këdo që ka nevojë për ndihmë; burra apo gra.

Ndërsa James merret me anën teknike të gjërave, Laura punon me drejtimin e llogarive sociale dhe uebsajtit.

Ai ka shtuar një shërbim të ri për periudhën e Krishtlindjeve, duke ofruar instalime të dritave festive, brenda dhe jashtë.

Biznesi ka qenë më i suksesshëm nga sa mund ta imagjinonte çifti.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit