Leari vdiq në duart e policisë, qytetarët kryejnë homazhe para Ministrisë së Brendshme

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20.10.2022, 21:07

Mbrëmjen e kaluar në ambientet e Komisariatit nr.3 në Tiranë vdiq 32-vjeçari Lear Kurti. I riu i cili thuhet se u arrestua pasi nuk iu bind urdhërit të policisë për t'u kontrolluar vdiq në rrethana të paqarta dhe jo bindëse për shumë qytetarë.

Sot në mbrëmje, qytetarët janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme dhe kanë kryer homazhe për vdekjen tragjike të të riut. Qytetarët kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur pankarta ku kërkojnë drejtësi për vdekjen e Learit por edhe dorëheqjen e ministrit të brendshëm Bledi Çuçi.

Kujtojmë se Prokuroria dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore kanë deklaruar se 32-vjeçari Lear Kurti ka humbur jetën për shkak të mbidozës së kokainës pasi në stomakun e tij shtë gjetur një qese, e dyshuar si kokainë.

Ndërkohë vlen të thuhet se ky nuk është rasti i parë që të rinjtë vdesin brenda ambienteve të policisë në rrethana misterioze dhe ende të pazabrdhura plotësisht.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit